SZKOLENIE KLAS STRAŻY GRANICZNEJ W COS SG KOSZALIN

SONY DSCNasza Szkoła od lat współpracuje w zakresie szkolenia granicznego z Centralnym Ośrodkiem Szkolenia Straży Granicznej w Koszalinie, a nasi uczniowie mają niepowtarzalną okazję uczestniczyć w zajęciach realizowanych przez nauczycieli w mundurach. Klasy I Lc i II Le o profilu „Straż Graniczna” brały udział w zajęciach z przedmiotów zawodowych pograniczników:

– ochrona granicy państwowej,

– kontrola osób i środków transportu,

– szkolenie strzeleckie,

– techniki interwencji.

 SONY DSC

Wykładowcy z Ośrodka w sposób wysoce profesjonalny, ale czasem również humorystyczny przedstawili i zademonstrowali wiedzę i umiejętności będące składowymi kompetencji funkcjonariusza Straży Granicznej. Młodzież wykazała duże zaangażowanie w trakcie ćwiczeń z „Technik interwencji” oraz dociekliwość w trakcie zajęć teoretycznych z „Ochrony granicy państwowej”. Zainteresowanie uczniów szczególnie było widoczne na zajęciach z zabezpieczenia dokumentów takich jak dowód osobisty i paszport. Przyszli pogranicznicy wracali z Koszalina zadowoleni i zmęczeni, a dla opiekunów Pani mgr Wioletty Więckowskiej i ppłk SG rez. Marka Michalskiego pozostała satysfakcja z kolejnego udanego pobytu w zaprzyjaźnionej szkole Straży Granicznej.

ZOBACZ GALERIĘ

ppłk.SG rez. Marek Michalski

Koszty pobytu za internat tytułem żywienia i zakwaterowania

Czerwiec 2021  – wyżywienie – 238,00zł – zakwaterowanie 70,00 zł

 

Proszę śledzić  informację na bieżąco 

 

ZAPRASZAMY PRZYSZŁYCH ABSOLWENTÓW SZKÓŁ PODSTAWOWYCH
NA DZIEŃ OTWARTY DO ZESPOŁU SZKÓŁ IM. MACIEJA RATAJA W GOŚCINIE

W DNIU 08 CZERWCA 2021 r. o godz. 10.00

ZOSTANIECIE ZAPOZNANI Z CHARAKTERYSTYKĄ PRACY W ZAWODACH:
-żołnierza,
– policjanta, technika kryminalistyki,
-strażaka w tym pracownika lotniskowej służby ratowniczo gaśniczej,
-funkcjonariusza Straży Granicznej,
-Technika Lotniskowych służb operacyjnych.
 
Przewidujemy dużo atrakcji a na zakończenie posmakujemy wojskowej grochówki. Pamiętajcie koniecznie zabierzcie ze sobą rodziców, Oni są Waszymi najlepszymi doradcami !

SERDECZNIE ZAPRASZAMY