Czołg w Gościnie

czolg (1).jpgOd pewnego czasu zainteresowanie naszej młodzieży, budził stojący w jednym z warsztatów w Gościnie czołg, najodważniejsi podchodzili i wypytywali o szczegóły remontu.

   Podczas wizyty p. Red. Roberta Dziemby, który przyjechał do naszej szkoły 7. kwietnia na zaproszenie Koła medialnego Średniak, narodził się w gabinecie p.Dyrektor pomysł kolejnego spotkania, jednocześnie okazało się, że potrzebni są chętni do prac przy oczyszczaniu czołgu. Błyskawicznie znalazła się grupa kilkunastu osób, które zachwycone pomysłem nie mogą doczekać się pracy przy czołgu. W piątek 15. kwietnia młodzież z Rataja spotkała się ponownie z Red. Dziembą, a także Dyrektorem Muzeum Oręża Polskiego w Kołobrzegu p.Ostaszem oraz p.Rojkiem pracującym przy naprawie czołgu. Uczniowie dowiedzieli się wiele na temat losów tego konkretnego T 34 i jego przyszłości , ustalono też szczegóły współpracy . Młodzież posłuchała również z zainteresowaniem co na temat  czołgu miał do powiedzenia ich starszy kolega, a przede wszystkim były czołgista, chorąży R.Jezierski. 

Kolejne spotkanie z czołgiem, tym razem już o charakterze roboczym na początku maja.

http://www.miastokolobrzeg.pl/historia/12193-uczniowie-beda-pracowac-przy-t34.html

https://www.youtube.com/watch?v=UaLVfRkiuGE

czolg (2).jpg

Zapraszamy na stronę Średniaka i do polubienia nas na facebooku  Gościno Zespół Szkół im.M.Rataja Średniak  https://www.facebook.com/sredniak/                                                               

ZOBACZ GALERIĘ     

    Małgorzata Bernaś

Koszty pobytu za internat tytułem żywienia i zakwaterowania

Czerwiec 2021  – wyżywienie – 238,00zł – zakwaterowanie 70,00 zł

 

Proszę śledzić  informację na bieżąco 

 

ZAPRASZAMY PRZYSZŁYCH ABSOLWENTÓW SZKÓŁ PODSTAWOWYCH
NA DZIEŃ OTWARTY DO ZESPOŁU SZKÓŁ IM. MACIEJA RATAJA W GOŚCINIE

W DNIU 08 CZERWCA 2021 r. o godz. 10.00

ZOSTANIECIE ZAPOZNANI Z CHARAKTERYSTYKĄ PRACY W ZAWODACH:
-żołnierza,
– policjanta, technika kryminalistyki,
-strażaka w tym pracownika lotniskowej służby ratowniczo gaśniczej,
-funkcjonariusza Straży Granicznej,
-Technika Lotniskowych służb operacyjnych.
 
Przewidujemy dużo atrakcji a na zakończenie posmakujemy wojskowej grochówki. Pamiętajcie koniecznie zabierzcie ze sobą rodziców, Oni są Waszymi najlepszymi doradcami !

SERDECZNIE ZAPRASZAMY