«

»

Lut 12

Wycieczka do Szymbarka

dsc_0647 W drodze powrotnej z Trzepowa do Gościna zajechaliśmy do Szymbarka. Jest to wieś położona w woj. pomorskim na terenie Kaszub. Miejscowość ta znajduje się w jednym z najładniejszych turystycznie miejsc w Szwajcarii Kaszubskiej – sercu Kaszubskiego Parku Krajobrazowego.

W szymbarskim lesie znajduje się niezwykłe i jedyne w swoim rodzaju Centrum Edukacji i Promocji Regionu, do którego przybywają dziś goście z całego kraju i świata. Tu bije prawdziwe serce Kaszub ! Nie sposób było będąc w pobliżu, tam nie zajechać.

W tym szczególnym miejscu, poznaliśmy historię, język i kulturę Kaszub. Dzięki wspaniałemu przewodnikowi – potrafił swoim humorem i podejściem do młodych ludzi wzbudzić nasze najszczersze zainteresowanie. Bardzo duże wrażenie zrobiła na nas inscenizacja odgłosów z frontu II wojny światowej.

Poza ciekawymi i ważnymi informacjami o Kaszubach ich tradycji i zwyczajach, zobaczyliśmy między innymi:

– dom stojący na głowie,

– dom Sybiraka,

– najdłuższą deskę świata,

– bunkier Gryfa Pomorskiego,

– dwór Salino,

– kościółek Św. Rafała,

– największy fortepian,

– dom Kaszuba z Kanady,

– dom z Turcji.

ZOBACZ GALERIĘ

                                                                                                Waldemar Dołowy

Koszty pobytu za internat tytułem żywienia i zakwaterowania

Październik 2020 – wyżywienie 276,50 zł – zakwaterowanie 70,00 zł

 

Od września nie ma śniadań poniedziałki.

Zabezpieczyć dziecko w such prowiant.

Drodzy Rodzice,

szkoła przygotowuje się do wprowadzenia nauczania hybrydowego. Czekamy na regulacje prawne, w związku z tym prosimy o bieżące śledzenie informacji na stronie szkoły i dzienniku Librus.
W przypadku braku rozporządzenia MEN dotyczącego organizacji pracy szkoły w systemie hybrydowym zajęcia od poniedziałku odbędą się bez zmian (według planu zajęć tzw.kolorowego).
Młodzież do internatu przyjmowana jest w niedzielę od godz. 16:00.

Z wyrazami szacunku
Halina Schulz-Tkacz
Dyrektor Szkoły