«

»

Cze 15

Udział w spektaklu teatralno – muzycznym z okazji 1050 – tej rocznicy chrztu Polski pt. „Gdzie chrzest tam nadzieja

DSC_2508.JPGWczoraj, 14.06.2016 r. wzięliśmy udział w spektaklu teatralno – muzycznym z okazji 1050 – tej rocznicy chrztu Polski pt. „Gdzie chrzest tam nadzieja”.

Organizatorami tego przedsięwzięcia byli uczniowie i absolwenci Gimnazjum nr.1 w Kołobrzegu. Wśród nich dwaj uczniowie naszej szkoły: Stanisław Łojek (tegoroczny maturzysta z kl. 3lb i Dawid Król z kl. 1p).

Artyści bogatym występem nawiązali do chrztu Mieszka I. Poprzez słowo, taniec i śpiew odtworzyli wydarzenia z czasów pierwszych Piastów, obecne w polskiej tradycji i kulturze. Przedstawienie nie zatrzymało się wyłącznie na warstwie historycznej, ale odesłało nas również do teraźniejszości. Śpiewając wspólnie pieśń: „Gdzie chrzest tam nadzieja, tam droga zbawienia, przez wiarę, w miłości, ku pełni radości” mieliśmy możliwość zastanowienia się nad własnym chrztem i wynikającymi z niego zobowiązaniami. Pięknie wyrecytowany „Hymn o Miłości” św. Pawła Apostoła podpowiedział, że warto tak żyć, by mieć wiarę, nadzieję i miłość.

 Na zakończenie owacją na stojąco daliśmy wyraz podziwu i wdzięczności za duchowe i estetyczne doświadczenia, które stały się naszym udziałem.

Dziękujemy Pani Dyrektor Halinie Schulz – Tkacz i Panu Waldemarowi Dołowemu za zorganizowanie i umożliwienie nam udziału w tak wyjątkowym wydarzeniu. Pobudziło ono nasze serca do głębszej refleksji nad wartością chrześcijaństwa i polskości.

DSC_2542.JPG

ZOBACZ GALERIĘ

                                                                                                             Uczniowie

Koszty pobytu za internat tytułem żywienia i zakwaterowania

Październik 2020 – wyżywienie 276,50 zł – zakwaterowanie 70,00 zł

 

Od września nie ma śniadań poniedziałki.

Zabezpieczyć dziecko w such prowiant.

Drodzy Rodzice,

szkoła przygotowuje się do wprowadzenia nauczania hybrydowego. Czekamy na regulacje prawne, w związku z tym prosimy o bieżące śledzenie informacji na stronie szkoły i dzienniku Librus.
W przypadku braku rozporządzenia MEN dotyczącego organizacji pracy szkoły w systemie hybrydowym zajęcia od poniedziałku odbędą się bez zmian (według planu zajęć tzw.kolorowego).
Młodzież do internatu przyjmowana jest w niedzielę od godz. 16:00.

Z wyrazami szacunku
Halina Schulz-Tkacz
Dyrektor Szkoły