«

»

Paź 17

RÓŻA RÓŻAŃCOWA

Miesiąc październik jest w Kościele miesiącem poświęconym Matce Bożej i modlitwie różańcowej. Tradycyjnie w październiku (po wakacyjnej przerwie) wznawiamy działalność naszej szkolnej Róży Różańcowej.

„Żywy Różaniec” to ruch założony w XIX wieki przez Paulinę – Marię Jaricot. Ma charakter modlitewny, a jego celem jest wspomaganie misji. Uczestnictwo w grupie zwanej „Różą” polega na codziennym rozważaniu i odmówieniu jednej dziesiątki różańca. Charakter rozważania tajemnic różańcowych jest wspólny choć każdy z członków modli się tajemnicą, która jemu przypada, w miejscu i czasie przez siebie wybranym. Istotą jest więź modlitewna, rozumiana jako świadomość modlitwy w podjętych intencjach.

W minioną środę (12.10.2016 r) w internacie odbyło się pierwsze spotkanie Róży Różańcowej w tym roku szkolnym. Zawiązały się cztery Róże skupiające po 20 osób (zgodnie z ilością tajemnic różańca). Rozpoczęliśmy modlitwę w naszych osobistych intencjach, jak również w tych, obejmujących sprawy ogólne.

Funkcję przewodniczącej pełni Klaudia Kuty z kl. 3lb a Jej zastępczynią jest Marta Michalczyk również z kl. 3lb.

Nasz profil na Facebooku: Joanna Mombasa; grupa zamknięta RÓŻA RÓŻAŃCOWA.

Łucja z Fatimy mówi: „Nie ma problemu, którego by nie można było rozwiązać za pomocą różańca.”

ZAPRASZAMY wszystkich, którzy pragną rozwinąć swoje życie wiary, kształtować duchowość i odzyskać wewnętrzny ład i spokój.

„…Święta Maryjo Matko Boża módl się za nami grzesznymi…”

rozaniec

Anna Steczkiewicz

 

Koszty pobytu za internat tytułem żywienia i zakwaterowania

Październik 2020 – wyżywienie 276,50 zł – zakwaterowanie 70,00 zł

 

Od września nie ma śniadań poniedziałki.

Zabezpieczyć dziecko w such prowiant.

Drodzy Rodzice,

szkoła przygotowuje się do wprowadzenia nauczania hybrydowego. Czekamy na regulacje prawne, w związku z tym prosimy o bieżące śledzenie informacji na stronie szkoły i dzienniku Librus.
W przypadku braku rozporządzenia MEN dotyczącego organizacji pracy szkoły w systemie hybrydowym zajęcia od poniedziałku odbędą się bez zmian (według planu zajęć tzw.kolorowego).
Młodzież do internatu przyjmowana jest w niedzielę od godz. 16:00.

Z wyrazami szacunku
Halina Schulz-Tkacz
Dyrektor Szkoły