«

»

Lut 20

Radio Szczecin

DSC_1091.JPGW dniu 17.02. 2016 r. gościliśmy w Zespole Szkół im. Macieja Rataja dziennikarzy z rozgłośni radiowej Radio Szczecin. Szerokim echem w stolicy naszego województwa odbiła się informacja o podpisaniu Porozumienia o współpracy z Portem Lotniczym Szczecin – Goleniów. Chęć utworzenia kierunku technikum operacyjnych służb lotniskowych przywiódł „radiowców” w nasze progi.

Wywiadu o szkole i nowych kierunkach udzieliła p. Dyrektor Halina Schulz – Tkacz oraz nauczyciel p. Wojciech Dzierkowski. Przedstawione zostały funkcjonujące już w placówce kierunki liceum ogólnokształcącego o profilach mundurowych jak i propozycja techników. Oprócz już wspomnianego, w roku szkolnym 2016/2017 staramy się aby w Rataju powstało technikum urządzeń sanitarnych i technikum urządzeń i systemów energetyki odnawialnej.

Uczennice Kinga Krzyżanowska kl. III le oraz Ewelina Zal kl. II lb przybliżyły naszym gościom dzień w szkole i internacie oraz opowiedziały jak wyglądają szkolenia specjalistyczne w jednostkach patronackich. Dużym zainteresowaniem cieszył się pokaz rozkładania i składania z zamkniętymi oczami karabinka AK 47 w wykonaniu Eweliny.

DSC_1104.JPG

ZOBACZ GALERIĘ

                                                                      Waldemar Dołowy

Koszty pobytu za internat tytułem żywienia i zakwaterowania

Październik 2020 – wyżywienie 276,50 zł – zakwaterowanie 70,00 zł

 

Od września nie ma śniadań poniedziałki.

Zabezpieczyć dziecko w such prowiant.

Drodzy Rodzice,

szkoła przygotowuje się do wprowadzenia nauczania hybrydowego. Czekamy na regulacje prawne, w związku z tym prosimy o bieżące śledzenie informacji na stronie szkoły i dzienniku Librus.
W przypadku braku rozporządzenia MEN dotyczącego organizacji pracy szkoły w systemie hybrydowym zajęcia od poniedziałku odbędą się bez zmian (według planu zajęć tzw.kolorowego).
Młodzież do internatu przyjmowana jest w niedzielę od godz. 16:00.

Z wyrazami szacunku
Halina Schulz-Tkacz
Dyrektor Szkoły