Nowości w bibliotece.

Drodzy czytelnicy.

Po konsultacjach z uczniami, rodzicami i nauczycielami,  ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa,  zakupiono wiele nowości wydawniczych, w tym książek historycznych poświęconych historii Polski XX wieku i lektur szkolnych. Oto niektóre z nich:

Historia, trudna, skomplikowana, złożone relacje polsko – żydowskie, okrucieństwo wojny, walka o godność, miłość, polityka, tajemnice dziadków uwikłanych w minione wydarzenia, historie mocne i prawdziwe, o tym wszystkim możecie przeczytać w tych książkach, by poznać naszą historię, by przeszłość nas czegoś nauczyła, a także dla pamięci przyszłych pokoleń.

 

Dla tych, którzy lubią wyzwania, pragną zadbać o formę, zdobyć pewność siebie, motywację dowiecie się z książek Navala, który przez 14 lat służył w GROM-ie. Naval opowiada o ludziach, którzy z pasją, wielkim uporem i determinacją przeszli przemianę z ludzi zwyczajnych  – w najlepszych skutecznych żołnierzy jednostek specjalnych. Autor zabierze Was w  podróż do Iraku, Afganistanu, gdzie misja specjalna przerodzi się w brutalna wojnę, ale także do  Chile, jednego z najpiękniejszych krajów świata i na Filipiny, gdzie czas płynie wolniej oraz w Bieszczady.

Dla tych, którzy chcą pokonać bariery  komunikacji, zbudować własne poczucie wartości, pragną wiedzieć, że różnice i podobieństwa to coś wspaniałego i mądrego , polecam:

Tym , którym trudno uwierzyć w siebie i brak im samoakceptacji :

Ważne i potrzebne książki, ponieważ wiedza o przemocy, wyjściu z nałogów, stracie bliskich, depresji, problemach w szkole jest  wciąż za mała. Książki ważne dla tych, którzy właśnie mierzą się  z takimi problemami, dla tych którzy jeszcze sobie tego nie uświadamiają i dla tych, którzy są obok.

Rodzicom i tym, którzy pracują z dziećmi z autyzmem i zespołem Aspergera – profesjonalne porady, konkretne rozwiązania problemów. Pomysły, sugestie i ogromna dawka inspiracji i wsparcia:

Coś dla humanistów, miłośników literatury, kultury. Andrzej Franaszek przypomina gigantów naszego dziedzictwa: Miłosza, Herberta, Gombrowicza, Różewicza i innych, dzięki którym mówią do nas Mickiewicz, Słowacki Chopin i Norwid. Książki, które intrygują, uwodzą i skłaniają do myślenia, książki, które tworzą literacki kanon.

Dla miłośników Harrego – Ósma historia dziewiętnaście lat później: Harry Potter i przeklęte dziecko. Cz 1 i 2.

Niesamowite przygody, niebezpieczeństwa, namiętność, tajemnice, zbrodnia, przyjaźń, zaufanie, miłość i magia… Wielkie emocje!

Dla miłośników bestselerowych powieści Colleen Hoover oraz innych szczerych, poruszających opowieści o przyjaźni, stracie, nadziei,  albo romantycznych, inteligentnych powieści polecam:

Wszystko , co chcielibyście wiedzieć o lataniu, o zawodzie pilota, pracy w lotnictwie dowiecie się z książki Turbulencja, w której autor z prawdziwym znawstwem, jednocześnie w sposób dowcipny, lekki i zrozumiały przedstawia zawód pilota i realia pracy w lotnictwie.

Ciąg dalszy zakupów we wrześniu.

Zapraszam do biblioteki, książki  można wypożyczyć na wakacje. :)

Opłaty za internat

Listopad 2022
 wyżywienie – 342,00 zł
 zakwaterowanie 100,00 zł

Grudzień 2022
 wyżywienie – 270,00 zł
 zakwaterowanie 100,00 zł

W dni wyjazdowe internat jest czynny do godziny 17.00.
W niedzielę oraz pozostałe dni przyjazdowe internat jest czynny od godziny 16.00.
Mieszkańcy internatu mają zapewnione posiłki od poniedziałku do piątku w formie śniadań, obiadów oraz kolacji.
Obiady wydawane są od poniedziałku do czwartku od godziny 13.00 do godziny 15.00.
W piątek obiady wydawane są od godziny 13.00 do godziny 15.00. 

13.10.2022 czwartek jest dniem wyjazdowym.
1.11.2022 we wtorek internat czynny będzie od godziny 16.00.
10.11.2022 czwartek jest dniem wyjazdowym.

Terminy weekendów, w których po uprzednim zgłoszeniu do
wychowawcy można pozostać:

23-25.09.2022

30.09-02.10.2022

21-23.10.2022 (pozostają jedynie uczniowie biorący udział w bytowaniu)

04-06.11.2022

18-20.11.2022

02-04.12.2022