Liceum Ogólnokształcące – profil wojskowy

DSC_0065Jest to kierunek, którego tradycje sięgają roku 2000. To wojsko jako pierwsze przecierało trudne szlaki dla innych formacji mundurowych w Zespole Szkół im. M. Rataja. Wieloletnie doświadczenia, zdobyta wiedza       i nagromadzony sprzęt militarny a przede wszystkim prężnie działający opiekunowie klas wojskowych (żołnierze zawodowi z wieloletnim doświadczeniem nabytym w czasie służby w kraju i na misjach zagranicznych), decydują o jakości wyszkolenia i robią wszystko by trzyletni okres nauki w szkole był czasem, który dzięki zapewnianym atrakcjom, mocno wryje się w pamięć wszystkich absolwentów tego kierunku. By przyjaźnie które zrodzą się w lasach , na bagnach, na poligonach, obozach letnich i zimowych trwały latami.

Liceum Ogólnokształcące im. M. Rataja w Gościnie jest nowoczesną placówką dydaktyczną przygotowującą młodzież do pracy w wojsku oraz  innych formacjach mundurowych. Program kształcenia klas wojskowych opracowany został przez jednostkę patronacką na podstawie programu szkolenia w Siłach Zbrojnych RP. Treści programowe obejmują wiadomości i umiejętności z zakresu:

  •       Regulaminu ogólnego;DSC_0064
  •       Regulaminu musztry;
  •       Regulaminu działań taktycznych;
  •       Szkolenia strzeleckiego;
  •       Obrony przeciwchemicznej;
  •       Szkolenia saperskiego;
  •       Łączności;
  •       Wychowania fizycznego i sportu;
  •       Ceremoniału wojskowego;

Wojskowe szkolenie specjalistyczne odbywa się na zajęciach programowych na terenie szkoły, w Jednostce Wojskowej 2117 w Kołobrzegu oraz innych jednostkach wojskowych. Opiekunowie klas wojskowych prowadząc szeroką współpracę z innymi rodzajami wojsk organizują także zajęcia w21 Bazie Lotnictwa Taktycznego w Świdwinie oraz  44 Bazie Lotnictwa Morskiego Siemirowice Grupa Lotnicza Darłowo.

                      DSC_0317 Po trzyletnim okresie nauki uczniowie zdają egzamin maturalny a szkolenie wojskowe kończy się egzaminem teoretyczny oraz sprawdzian    z wychowania fizycznego, identycznym jak dla kandydatów do służby przygotowawczej i NSR. Po zakończeniu nauki i spełnieniu wszystkich wymogów formalnych absolwenci klas wojskowych otrzymują certyfikat sygnowany przez  Dowódcę Jednostki Patronackiej oraz Dyrektora Zespołu Szkół im. M. Rataja w Gościnie.

ZOBACZ JAKIE ZAJĘCIA I KURSY NA CIEBIE CZEKAJĄ

Informacje dotyczące Klasy Oddziału Przygotowania Wojskowego

Ważne terminy
SPRAWDŹ
 

Dzień dobry,
od 12 do 25 marca 2020 r. decyzją Ministra Edukacji Narodowej zostają zawieszone zajęcia dydaktyczno-wychowawcze.
Proszę Państwa o dopilnowanie swoich dzieci, aby w tym czasie nie przebywali w miejscach publicznych, unikali wszelkich zgromadzeń a czas wykorzystali na naukę i nadrabianie zaległości.
Nauczyciele poprzez dziennik elektroniczny Librus przekażą zadania dla uczniów.
Przypominam o konieczności zachowania zasad higieny (częste mycie rąk, dezynfekcja pomieszczeń).
Internat jest czynny do 12.03.2020 r. do godz. 12:00. Uczniowie mają zabezpieczone posiłki – kolację w dniu dzisiejszym i śniadanie jutro.
W razie pytań prosimy kontaktować się z sekretariatem szkoły tel. 94 35 12 133.
Halina Schulz-Tkacz – Dyrektor Szkoły

 

Koszty pobytu za internat tytułem żywienia i zakwaterowania

Czerwiec 2020 – zakwaterowanie 30,00 zł

 

 

UWAGA

W związku z wprowadzonym stanem zagrożenia epidemicznego, w trosce o bezpieczeństwo rodziców oraz pracowników Zespołu Szkół im. Macieja Rataja w Gościnie – Dyrektor Szkoły informuje, że  od dnia 19 marca 2020 r. do odwołania ogranicza  kontakty osobiste w szkole. Istnieje możliwość kontaktu w nagłych wypadkach po wcześniejszym umówieniu telefonicznym.  tel./faks 94-35-12-133

 

ŚREDNIAK, GOŚCINO, ZESPÓŁ SZKÓŁ