Liceum Ogólnokształcące – profil straż graniczna

Gimnazjum już niedługo się kończy, i co dalej?

OLYMPUS DIGITAL CAMERAWizytówka naszego Liceum Ogólnokształcącego, klasa o profilu „Straż Graniczna” pomoże Tobie podjąć racjonalną decyzję.

 Liceum Ogólnokształcące im. Macieja Rataja w Gościnie jest nowoczesną szkołą kształcącą kandydatów do służby w Straży  Granicznej. Program kształcenia dla klas o profilu „Straż Graniczna” jest opracowany na podstawie porozumienia pomiędzy Centralnym Ośrodkiem Szkolenia Straży Granicznej w Koszalinie, a Zespołem Szkół im. Macieja Rataja w Gościnie .System kształcenia młodzieży w zakresie Straży Granicznej realizowany w Liceum Ogólnokształcącym i COS SG w Koszalinie oparty jest na nowoczesnym i systematycznie modyfikowanym programie, uwzględniającym obowiązujący system prawny, pozytywne wzorce i modele nauczania. Treści programowe w klasach o profilu „Straż Graniczna” obejmują podstawowe wiadomości i umiejętności z zakresu zadań realizowanych przez funkcjonariuszy Straży Granicznej. Tematy zajęć są realizowane w sposób przybliżający młodzieży rzeczywiste sytuacje służbowe. Zaprojektowane zajęcia umożliwiają udział w działaniach realizowanych przez funkcjonariuszy Straży Granicznej, co pozwala uczniom wykształcić odpowiednie cechy charakteru i pożądane postawy.

Do podstawowych bloków tematycznych kształcenia należy:

-służba graniczna

-trening strzelecki

-techniki interwencji

-kontrola osób i środków transportu

-regulaminy i musztra Straż Granicznej

Po zakończeniu 3 letniego cyklu kształcenia uczeń nabędzie następujące cechy:

-przywódcze i dowódczeOLYMPUS DIGITAL CAMERA

-stanowczości i konsekwencji w działaniu

-zdyscyplinowania

-zaradności i odwagi

-spokoju i opanowania

-orientacji w terenie

Istotną formą działalności dydaktycznej Liceum Ogólnokształcącego jest współpraca z Placówką Straży Granicznej w Kołobrzegu, Pomorskim Dywizjonem Straży Granicznej w Świnoujściu oraz szkołami Straży Granicznej w Koszalinie i Lubaniu. Uczniowie w ramach zajęć realizowanych przez kadrę dydaktyczną COS SG w Koszalinie poznają tematykę związaną z zadaniami, strukturą oraz sposobem działania Straży Granicznej co pozwala młodzieży poznać charakter służby oraz umożliwia podjęcie decyzji związanej z wyborem przyszłego zawodu.

Straż Graniczna jest nowoczesną formacją graniczno-imigracyjną o charakterze policyjnym, odpowiadającą za dokonywanie odpraw granicznych i ochraniającą granicę zewnętrzną Unii Europejskiej.

Jeśli chcesz młody człowieku uzyskać kompetencje do służby w Straży Granicznej wybierz nasze Liceum Ogólnokształcące im. Macieja Rataja w Gościnie ,a Dyrekcja i  kadra pedagogiczna będzie Ciebie wspierać w skutecznym osiąganiu Twoich celów życiowych.

Zapraszamy do wyboru klasy o profilu „Straż Graniczna”, czekamy na Was we wrześniu.

 

ZOBACZ JAKIE ZAJĘCIA I KURSY NA CIEBIE CZEKAJĄ

Informacje dotyczące Klasy Oddziału Przygotowania Wojskowego

Ważne terminy
SPRAWDŹ
 

Dzień dobry,
od 12 do 25 marca 2020 r. decyzją Ministra Edukacji Narodowej zostają zawieszone zajęcia dydaktyczno-wychowawcze.
Proszę Państwa o dopilnowanie swoich dzieci, aby w tym czasie nie przebywali w miejscach publicznych, unikali wszelkich zgromadzeń a czas wykorzystali na naukę i nadrabianie zaległości.
Nauczyciele poprzez dziennik elektroniczny Librus przekażą zadania dla uczniów.
Przypominam o konieczności zachowania zasad higieny (częste mycie rąk, dezynfekcja pomieszczeń).
Internat jest czynny do 12.03.2020 r. do godz. 12:00. Uczniowie mają zabezpieczone posiłki – kolację w dniu dzisiejszym i śniadanie jutro.
W razie pytań prosimy kontaktować się z sekretariatem szkoły tel. 94 35 12 133.
Halina Schulz-Tkacz – Dyrektor Szkoły

 

Koszty pobytu za internat tytułem żywienia i zakwaterowania

Czerwiec 2020 – zakwaterowanie 30,00 zł

 

 

UWAGA

W związku z wprowadzonym stanem zagrożenia epidemicznego, w trosce o bezpieczeństwo rodziców oraz pracowników Zespołu Szkół im. Macieja Rataja w Gościnie – Dyrektor Szkoły informuje, że  od dnia 19 marca 2020 r. do odwołania ogranicza  kontakty osobiste w szkole. Istnieje możliwość kontaktu w nagłych wypadkach po wcześniejszym umówieniu telefonicznym.  tel./faks 94-35-12-133

 

ŚREDNIAK, GOŚCINO, ZESPÓŁ SZKÓŁ