«

»

Mar 05

Ku pamięci „żołnierzy wyklętych”

IMG_9861W dniu 1 marca sztandar i uczniowie Naszej Szkoły wzięli udział  w obchodach ku pamięci „żołnierzy wyklętych” odbywających się w Kołobrzegu. Najpierw była uroczysta msza w kościele przy ul. Portowej, potem było przejście pod pomnik kmdr. Stanisława Mieszkowskiego, który po II Wojnie Światowej był Kapitanem Portu w Kołobrzegu a następnie Dowódcą Floty. Komandor aresztowany przez funkcjonariuszy Głównego Zarządu Informacji MON został poddany brutalnemu, trwającemu dwa lata śledztwu. W dniu 21 lipca 1952 roku Najwyższy Sąd Wojskowy w Warszawie pod fałszywymi zarzutami działalności szpiegowskiej skazał go na karę śmierci. Wyrok wykonano w Więzieniu Mokotowskim w Warszawie 16 grudnia 1952 roku. 
Następnie Decyzją z 24 kwietnia 1956 Naczelny Sąd Wojskowy wznowił postępowanie i uchylił wyrok z 1952, stwierdzając całkowitą niewinność skazanych w sprawie tzw. „spisku komandorów” . 
IMG_9908

Ideą uroczystości było przypomnienie wszystkich żołnierzy, których władza komunistyczna zabijała, wydając wyroki śmierci w sprawach politycznych.

ZOBACZ GALERIĘ

Opiekun: M.Marecki
Foto: M.Marecki

Koszty pobytu za internat tytułem żywienia i zakwaterowania

Październik 2020 – wyżywienie 276,50 zł – zakwaterowanie 70,00 zł

 

Od września nie ma śniadań poniedziałki.

Zabezpieczyć dziecko w such prowiant.

Drodzy Rodzice,

szkoła przygotowuje się do wprowadzenia nauczania hybrydowego. Czekamy na regulacje prawne, w związku z tym prosimy o bieżące śledzenie informacji na stronie szkoły i dzienniku Librus.
W przypadku braku rozporządzenia MEN dotyczącego organizacji pracy szkoły w systemie hybrydowym zajęcia od poniedziałku odbędą się bez zmian (według planu zajęć tzw.kolorowego).
Młodzież do internatu przyjmowana jest w niedzielę od godz. 16:00.

Z wyrazami szacunku
Halina Schulz-Tkacz
Dyrektor Szkoły