«

»

Lut 12

Francja – Alpy – przygotowania czas zacząć.

1Rozpoczynamy cykl przygotowań do obozu zimowego w Alpach. To już kolejny rok w którym około 40-osobowa grupa uczniów decyduje się na zawojowanie Francji. Nie dziwi nas to bo 420 km nartostrad w regionie w którym odbywa się obóz, to dystans który  nie sposób zjeździć w te kilka dni które tam spędzamy (12 dni). Ale z pewnością pokonamy więcej kilometrów jeśli pojedziemy na miejsce przygotowani i nie będziemy tracić czasu na te czynności, które można zrealizować w pięknym kraju nad Wisłą. Kolejnym argumentem, który przemawia za Alpami jest temperatura w ciągu dnia, często oscylująca w granicach 30 stopni Celsjusza, na plusie ma się rozumieć no i bajkowe widoki KORONY ALP. Ciekawskich zapraszamy do galerii zdjęć z poprzednich lat. No i chyba dla wielu młodych ludzi argument koronny – dwa dni w Paryżu. By to wszystko stało się faktem i przebiegło sprawnie, już dzisiaj nasi uczniowie mierzą buty, dopasowują narty, uczą się jazdy na nartach w przyjaznym dla narciarzy Trzepowie. Ta miejscowość położona na Kaszubach mimo wiosennej aury, przyjęła nas jak zimowy kurort naszych olimpijczyków. Stok naśnieżony, perfekcyjnie przygotowany, jak w górach (albo lepiej). Warto było spędzić tam cały dzień, by we Francji już tylko śmigać. Wyjazd już 28.03. opiszemy wszystko i o pstrykamy, byście mogli zobaczyć co się działo, A BĘDZIE SIĘ DZIAŁO – BĘDZIE ZABAWA!!!

Instruktorami nauki jazdy na nartach byli: p. Anna Słoboda – nauczyciel w-f, p. Ryszard Jezierski – nauczyciel w-f. Całość udokumentował fotograficznie p. Waldemar Dołowy – wychowawca w internacie.

 

ZOBACZ GALERIĘ

                                                                                                                        Ryszard Jezierski

Koszty pobytu za internat tytułem żywienia i zakwaterowania

Październik 2020 – wyżywienie 276,50 zł – zakwaterowanie 70,00 zł

 

Od września nie ma śniadań poniedziałki.

Zabezpieczyć dziecko w such prowiant.

Drodzy Rodzice,

szkoła przygotowuje się do wprowadzenia nauczania hybrydowego. Czekamy na regulacje prawne, w związku z tym prosimy o bieżące śledzenie informacji na stronie szkoły i dzienniku Librus.
W przypadku braku rozporządzenia MEN dotyczącego organizacji pracy szkoły w systemie hybrydowym zajęcia od poniedziałku odbędą się bez zmian (według planu zajęć tzw.kolorowego).
Młodzież do internatu przyjmowana jest w niedzielę od godz. 16:00.

Z wyrazami szacunku
Halina Schulz-Tkacz
Dyrektor Szkoły