«

»

Lis 04

Europejski Dzień Języków Obcych w Zespole Szkół im. Macieja Rataja

img-20190927-wa0003W dniu 26.09.2019 r. odbył się w naszej Szkole konkurs języków obcych pt.: „Świat się zamyka, gdy nie znasz języka”. Konkurs został zorganizowany przez nauczycieli języka angielskiego i niemieckiego w ramach obchodów Europejskiego Dnia Języków Obcych.  Konkurs miał w tym roku charakter drużynowy i brały w nim udział dwuosobowe delegacje z każdej klasy. Uczniowie mieli okazję sprawdzić swoją znajomość angielskiego, niemieckiego oraz innych języków świata. Uczniowie uczestniczyli m.in. w zabawie typu gra miejska (musieli znaleźć ukryte na terenie szkoły wyrażenia w różnych językach europejskich, a następnie ustalić jakie to języki). Uczniowie uczyli się również wyrażenia „kocham cię” w różnych językach, rozwiązywali quiz dotyczący znajomości krajów UE, oraz uzupełniali tekst w piosence po angielsku.
Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie i świętowanie z Nami tego ważnego Dnia.

Laureaci:

  • I miejsce – klasa 3 Lwb
  • II miejsce – klasa 4 Tl
  • III miejsce – klasa 3 Tl
  • IV miejsce – klasa 3 Lwa

img-20190927-wa0005

ZOBACZ GALERIĘ

Organizatorzy:

Nauczyciele języków obcych

Koszty pobytu za internat tytułem żywienia i zakwaterowania

Październik 2020 – wyżywienie 276,50 zł – zakwaterowanie 70,00 zł

 

Od września nie ma śniadań poniedziałki.

Zabezpieczyć dziecko w such prowiant.

Drodzy Rodzice,

szkoła przygotowuje się do wprowadzenia nauczania hybrydowego. Czekamy na regulacje prawne, w związku z tym prosimy o bieżące śledzenie informacji na stronie szkoły i dzienniku Librus.
W przypadku braku rozporządzenia MEN dotyczącego organizacji pracy szkoły w systemie hybrydowym zajęcia od poniedziałku odbędą się bez zmian (według planu zajęć tzw.kolorowego).
Młodzież do internatu przyjmowana jest w niedzielę od godz. 16:00.

Z wyrazami szacunku
Halina Schulz-Tkacz
Dyrektor Szkoły