«

»

Maj 04

Egzaminy klasy 3 – straż pożarna

WP_20150423_12_15_27_Pro.jpgW czwartek (23 kwietnia) dziewięcioosobowa grupa z klasy strażackiej ( 3Ld ) uczestniczyła w ostatniej fazie szkolnego etapu kursu strażackiego. Siedmiu chłopców i dwie panie – wszyscy członkowie lokalnych – właściwych miejscu zamieszkania struktur OSP – uczestniczyło w szkoleniu w komorze dymowej.

Szkolenie poprzedzone było szczegółowymi badaniami lekarskim oraz intensywną sesją szkoleniowo-instruktażową w PKPSP w Kołobrzegu.

Cała ekipa, po spełnieniu wymogów formalnych, wyruszyła do komory dymowej mieszczącej się Bornym Sulinowie. Dojazd trwał ponad dwie godziny. Dowódca szkolenia przedstawił warunki zaliczenia kursu.

Konieczne było ukończenie testów wytrzymałościowych: młot, bieżnia (6 min w tempie 9km/h), jazda rowerem oraz tzw. przejście drabiną bez końca – wszystko w pełnym rynsztunku strażackim – włączając aparaty tlenowe.

WP_20150423_13_42_03_Pro.jpg

Przed właściwym przejściem młodzi strażacy zapoznali się z torem przeszkód w oddymionej komorze. …nie brakowało emocji…przejście przez komorę zajęło uczniom około 20 min. Kandydaci podchodzili do ćwiczenia parami. Warto zauważyć, że musieli wypełnić dokładnie takie same kryteria jak zawodowi strażacy. Szkolenie zakończyło się pełnym sukcesem i certyfikatami.

Opiekunowie: Pan Jerzy Dymecki i Pan Marcin Płaczek

ZOBACZ GALERIĘ
 

Marcin Płaczek

Koszty pobytu za internat tytułem żywienia i zakwaterowania

Październik 2020 – wyżywienie 276,50 zł – zakwaterowanie 70,00 zł

 

Od września nie ma śniadań poniedziałki.

Zabezpieczyć dziecko w such prowiant.

Drodzy Rodzice,

szkoła przygotowuje się do wprowadzenia nauczania hybrydowego. Czekamy na regulacje prawne, w związku z tym prosimy o bieżące śledzenie informacji na stronie szkoły i dzienniku Librus.
W przypadku braku rozporządzenia MEN dotyczącego organizacji pracy szkoły w systemie hybrydowym zajęcia od poniedziałku odbędą się bez zmian (według planu zajęć tzw.kolorowego).
Młodzież do internatu przyjmowana jest w niedzielę od godz. 16:00.

Z wyrazami szacunku
Halina Schulz-Tkacz
Dyrektor Szkoły