«

»

Maj 27

Dzień Otwarty Szkoły

6W jaki sposób utorować sobie drogę aby w przyszłości zostać strażakiem, żołnierzem, policjantem czy funkcjonariuszem straży granicznej?  Jak zdobyć zawód – zostać technikiem lotniskowych służb operacyjnych, czy technikiem mechanikiem obsługującym urządzenia skrawające? 

O tym wszystkim uczniowie klas trzecich gimnazjów, klas ósmych szkół podstawowych i ich rodzice mogli się przekonać, odwiedzając  podczas Dni Otwartych  23 maja 2019 r.  Zespół Szkół im. Macieja Rataja w Gościnie.

Był to drugi termin gdzie młodzież mogła zapoznać się z ofertą edukacyjną szkoły. Niestety pierwszy przypadł w trakcie akcji protestacyjnej 24.04.2019 r. Tego dnia mogliśmy wraz z uczniami którzy przyjechali do szkoły z rodzicami uczestniczyć w pokazie ratownictwa przygotowanym przez 1 Grupę Poszukiwawczo Ratowniczą. Pokaz odbył się z wykorzystaniem śmigłowca PZL W-3 Sokół.

W trakcie spotkania odwiedzający dowiedzieli się jak młody człowiek zostanie przygotowany przez szkołę do ewentualnej pracy w służbach mundurowych ( po dalszym kształceniu w danym kierunku), na czym polegają testy sprawnościowe, w jaki sposób odbywają się zajęcia praktyczne, jak ukończyć szkołę nie tylko ze świadectwem maturalnym, ale i ukończonymi kursami np. z ratownictwa, sztuk walki, spadochronowym czy płetwonurka.

Całość okraszona została tradycyjną wojskową grochówką.

9

 

ZOBACZ GALERIĘ

                                                                                            Waldemar Dołowy

Koszty pobytu za internat tytułem żywienia i zakwaterowania

Październik 2020 – wyżywienie 276,50 zł – zakwaterowanie 70,00 zł

 

Od września nie ma śniadań poniedziałki.

Zabezpieczyć dziecko w such prowiant.

Drodzy Rodzice,

szkoła przygotowuje się do wprowadzenia nauczania hybrydowego. Czekamy na regulacje prawne, w związku z tym prosimy o bieżące śledzenie informacji na stronie szkoły i dzienniku Librus.
W przypadku braku rozporządzenia MEN dotyczącego organizacji pracy szkoły w systemie hybrydowym zajęcia od poniedziałku odbędą się bez zmian (według planu zajęć tzw.kolorowego).
Młodzież do internatu przyjmowana jest w niedzielę od godz. 16:00.

Z wyrazami szacunku
Halina Schulz-Tkacz
Dyrektor Szkoły