«

»

Paź 30

Dzień Mediacji

72939726_419752175378380_2584874085108416512_nW dniu 17 października w Zespole Szkół im. Macieja Rataja odbył się Dzień Mediacji w ramach obchodów Międzynarodowych Dni Mediacji 2019 pr.” Masz prawo do Mediacji”.

Międzynarodowy Dzień Mediacji to bardzo ważne wydarzenie, bowiem uświadamia ludzi, że wiele spraw można rozwiązać bez konieczności sprawy sądowej. 
Mediacja zamiast sądu. 
Konflikty są nieodłączną częścią naszego życia. Trudno ich uniknąć, chociaż wiele osób bardzo by chciało. Wywołują stres, często zostawiają rysę na naszym wizerunku. Dzięki mediacji można jednak ominąć  sporo niepotrzebnych nerwów i formalności. Jeśli obie strony są chętne do załagodzenia sporu, to sprawa wcale nie musi trafić do sądu. 
 
Mediacja to inaczej metoda rozwiązywania sporów, w której uczestniczy bezstronny i neutralny mediator. Pomaga on stronom konfliktu we wzajemnej komunikacji, określeniu interesów i kwestii do dyskusji a także osiągnięciu wspólnie akceptowalnego konsensu. Proces ten ma charakter dobrowolny, poufny i nieformalny. Przedmiotem mediacji mogą być na przykład: konflikty w szkole, spór o zapłatę, sprawy rodzinne (rozwód, separacja, ustalenie kontaktów z dzieckiem), sprawy dotyczące sporów sąsiedzkich, sprawy pracownicze, rozwiązanie lub niewykonanie umowy, czy podział majątku dorobkowego. 

Uczniowie kilku klas wzięli udział w prelekcji dotyczącej zasad i reguł mediacji sądowych i poza sądowych . Uczestniczyli w pokazie  symulacji mediacji , którą poprowadziła p. Agnieszka Myszkowska. Była też okazja do obejrzenia kilku mediacji rówieśniczych.

Przedstawiciele wszystkich klas wzięli udział w konkursie na temat mediacji , a zwyciężczynią została Posak Renata kl. I Wg

 

 

Gratulujemy !!!!

17-10-2019-dzien-mediacji

 
ZOBACZ GALERIĘ
 

Dni Mediacji w szkole zorganizowały : p. Agnieszka Myszkowska oraz P. A. Szornak

Koszty pobytu za internat tytułem żywienia i zakwaterowania

Październik 2020 – wyżywienie 276,50 zł – zakwaterowanie 70,00 zł

 

Od września nie ma śniadań poniedziałki.

Zabezpieczyć dziecko w such prowiant.

Drodzy Rodzice,

szkoła przygotowuje się do wprowadzenia nauczania hybrydowego. Czekamy na regulacje prawne, w związku z tym prosimy o bieżące śledzenie informacji na stronie szkoły i dzienniku Librus.
W przypadku braku rozporządzenia MEN dotyczącego organizacji pracy szkoły w systemie hybrydowym zajęcia od poniedziałku odbędą się bez zmian (według planu zajęć tzw.kolorowego).
Młodzież do internatu przyjmowana jest w niedzielę od godz. 16:00.

Z wyrazami szacunku
Halina Schulz-Tkacz
Dyrektor Szkoły